You are currently viewing Na czym polega terapia biorezonansowa?

Na czym polega terapia biorezonansowa?

 

Bakterie to mikroorganizmy, bez których nie możemy się obejść. Również organizmy żywe pełne są różnego rodzaju bakterii. Podzielić je możemy na dwie, najbardziej podstawowe grupy: bakterie probiotyczne, odpowiedzialne m.in. za odporność organizmu, oraz mikroby, które sieją spustoszenie w ciele gospodarza. Jak można zapobiegać ich rozwojowi?

Biorezonans: postrach bakterii chorobotwórczych

biorezonans - terapiaGdy dojdzie do zakażenia organizmu (np. poprzez transplantację, silną terapię lekową), jest on narażony przede wszystkim na osłabienie oraz złe samopoczucie, jednak nie leczona infekcja może przerodzić się w groźniejsze zaburzenia (np. choroby trawienne, wrzody), które wymagać będą długotrwałego, a czasem też bolesnego leczenia. Gdy dadzą się zauważyć pierwsze objawy, tj. silne bóle żołądka i dolnych partii tułowia oraz nudności, czas udać się do lekarza. Wykonać możemy wstępne testy, które nabyć możemy w najbliższej aptece, jednak dużo bardziej wiarygodne będą badania analityczne przeprowadzone na próbce krwi lub kału w laboratoriach medycznych. Kuracja zlecona na podstawie wyników może opierać się na leczeniu z udziałem leków, jednak czasami zakażenie jest na tyle złożone, że wymagane jest zastosowanie silniejszych środków. Jednym z nich jest biorezonans – terapia ta polega na użyciu wibracji elektromagnetycznych, których zadaniem jest oddzielenie szkodliwych bakterii od zdrowych komórek organizmu. W tym stanie wirusy mogą zostać wykryte oraz usunięte z ciała pacjenta. Samo badanie nie należy do skomplikowanych: chory siedząc, trzyma w dłoniach dwie metalowe części urządzenia, podłączone elektrody zaś przepuszczają przez ciało badanego niewielkie dawki prądu o zmiennej częstotliwości. Fale elektromagnetyczne dokonują zapisu miejsc, w których widoczne są zmiany. Badanie, chociaż bezbolesne, może powodować uczucie dyskomfortu, które może utrzymywać się aż do końca badania (nawet do dwóch godzin). Pełna rekonwalescencja z użyciem biorezonansu trwa przez kilka miesięcy- jej długość uzależniona jest przede wszystkim od nagromadzenia szkodliwych mikroorganizmów.

Biorezonans jest w stanie zwalczać pasożyty oraz niwelować skutki alergii. Według lekarzy, przy pomocy fal elektromagnetycznych możliwe jest leczenie uzależnień alkoholowych i tytoniowych. Chociaż istnieje wiele zalet tej terapii, nie jest ona dostępna dla kobiet w ciąży, osób z rozrusznikiem oraz pacjentów u których rozpoznano zmiany nowotworowe.