You are currently viewing Jak dopasować nowy napęd?

Jak dopasować nowy napęd?

Bardzo częstą przyczyną awarii bram garażowych jest uszkodzenie ich napędu co powoduje, że nie można ich zamykać ani otwierać. Dlatego też w takiej sytuacji warto dokładnie zastanowić się nad tym gdzie będziemy mogli zakupić taki właśnie siłownik aby był on jak najlepiej dopasowany do wszystkich parametrów bramy co zapewni jej proste otwieranie i zamykanie.

Dopasowanie siłownika – naprawa bramy w garażu

napęd do bramy garażowejGdy uszkodzeniu ulegnie siłownik jaki jest zamontowany w naszej bramie garażowej to warto dokładnie zastanowić się nad odpowiednim dopasowaniem nowego tak aby spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Takie elementy są dostępne w specjalistycznych sklepach z napędami do bram gdzie znajdziemy szeroki ich wybór pozwalający na dopasowanie odpowiedniego do potrzeb bramy jaka jest zamontowana w naszym garażu. Podstawowymi parametrami przy jego kupnie powinna być odpowiednia jego moc mająca wpływ na to czy brama będzie się lekko otwierać oraz zamykać. Wybrany przez nas napęd do bramy garażowej powinien być opatrzony specjalnym atestem potwierdzającym to, że spełnia on wszystkie normy techniczne dotyczące takich właśnie elementów. Dodatkowo otrzymamy odpowiednio długi okres gwarancyjny jaki pozwoli nam na to aby w razie uszkodzenia móc skorzystać z jego naprawy lub też wymiany na nowy. Zakup takiego siłownika pozwoli nam na sprawną naprawę bramy zamontowanej w naszym garażu tak aby otwierała się i zamykała w sposób bardzo lekki oraz sprawny.

Wymiana takiego elementu wymaga jak widać odpowiedniego dopasowania tak aby jego siła odpowiadała temu jakie są wymagania naszej bramy od garażu. Wszystkie te elementy na pewno zapewnią nam odpowiedni komfort korzystania ze swojego garażu ponieważ jego otwieranie i zamykanie będzie odbywać się automatycznie.